| Uppdaterad: 2009-11-19 |
| ID | Bok | Pris |
|---|---|---|
030845 | Lang, Maria Akta dej Katja Stockholm:B. Wahlström, 1971. Clryggbd. 152s, ou Wahlströms Juryböcker | 50:- |
030831 | Lang, Maria Använd aldrig arsenik Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1984. Pappband. 231s,ou utan skomsl. | 60:- |
029931 | Lang, Maria Använd aldrig arsenik Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1984. Pappband. 231s,ou skomsl. | 80:- |
030832 | Lang, Maria Arvet efter Alberta Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1977. Klotband. 241s, ou, utan skomsl | 50:- |
026036 | Lang, Maria Arvet efter Alberta Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1980. Pappband. 211s, skomsl, namnt. | 50:- |
029426 | Lang, Maria Arvet efter Alberta Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1977. Klotband. 241s, ou, skomsl, | 60:- |
028827 | Lang, Maria att vara kvinna Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1964. Pappband. 205s, liten reva försättsblad | 50:- |
030833 | Lang, Maria att vara kvinna Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1964. Pappband. 205s, skyddsomslag saknas | 50:- |
027322 | Lang, Maria att vara kvinna Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1979. Pocket. 206s, namnt. | 40:- |
029323 | Lang, Maria Camilla vid skiljevägen Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1978. Clbd. 237s, ou (utan skyddsomslag) | 90:- |
029829 | Lang, Maria Camilla vid skiljevägen Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1978. Clbd. 237s, ou skyddsomslag | 100:- |
028887 | Lang, Maria De röda kattorna Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1970. Ills.pappbd. 208s, skomsl | 70:- |
029852 | Lang, Maria De röda kattorna Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1965. Clbd. 223s, ou. skomsl. m mindre tejplagning | 90:- |
030084 | Lang, Maria De röda kattorna Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1965. Hft. 223s, ou | 80:- |
026238 | Lang, Maria Det är ugglor i MOSSEN Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1974. Pappband. 229s, ou skomsl | 70:- |
020013 | Lang, Maria Det är ugglor i MOSSEN Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1974. Hft. 229s, ou | 70:- |
027571 | Lang, Maria Det är ugglor i MOSSEN Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1977. Pappband. 229s, m skomsl | 60:- |
021488 | Lang, Maria Det är ugglor i MOSSEN Stockholm:P A Norstedt & Söner/Vår Bok, 1974. Clbd. 229s, ou (utan skyddsomslag) | 50:- |
030173 | Lang, Maria Det är ugglor i MOSSEN Stockholm:P A Norstedt & Söner/Vår Bok, 1974. Clbd. 229s, ou skomsl | 70:- |
030830 | Lang, Maria Docka vit docka röd Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1982. Pappband. 244s, ou, utan skyddsomslag, fint ex. | 90:- |
028888 | Lang, Maria Dubbelsäng i Danmark Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1975. Pappband. 223s, ou, skomsl | 70:- |
020010 | Lang, Maria Dubbelsäng i Danmark Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1975. Hft. 227s, ou | 70:- |
020011 | Lang, Maria Dubbelsäng i Danmark Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag/Vår Bok, 1978. Pappband. 223s. skomsl | 50:- |
030828 | Lang, Maria Dödligt drama på Dramaten Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1986. Pappband. 205s, ou, utan skyddsomslag | 150:- |
030834 | Lang, Maria En främmande man Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1962. Klotband. 205s, ou, utan skyddsomslag | 50:- |
030085 | Lang, Maria En främmande man Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1985. Pocket. 198s, namnt. | 40:- |
029853 | Lang, Maria En främmande man Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1966. Ills.pappbd. 199s, skomsl | 50:- |
027295 | Lang, Maria En Max-Bok. 3 för en. Mördaren ljuger inte ensam, Farligt att förtära, Inte flera mord! Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1998. Pocket, Stor. 273s,311s,212s. fint skick. | 90:- |
023478 | Lang, Maria En skugga blott Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1952. Hft. 239s, 3:e uppl. nött | 60:- |
029934 | Lang, Maria En skugga blott Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1985. Pocket. 196s, . | 40:- |
030298 | Lang, Maria En skugga blott Stockholm:B. Wahlström, 1970. Ills.pappbd. 255s, | 50:- |
028691 | Lang, Maria En skugga blott Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1990. Pocket. 196s, | 40:- |
029828 | Lang, Maria Farliga drömmar Stockholm:Vingförlaget, 1958. Clbd. 203s, skomsl | 80:- |
030388 | Lang, Maria Farliga drömmar Stockholm:Vingförlaget, 1961. Clbd. 203s, (skyddsomslag saknas) | 70:- |
030835 | Lang, Maria Farligt att förtära Stockholm:B Wahlströms Bokförlag, 1958. Imit.skbd. 254s, | 60:- |
022596 | Lang, Maria Farligt att förtära Stockholm:B Wahlströms Bokförlag, 1965. Pappband. 254s, | 40:- |
027311 | Lang, Maria Farligt att förtära Stockholm:PAN Norstedts, 1990. Pocket. 254s, | 40:- |
025744 | Lang, Maria Farligt att förtära Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1950. Hft. 311s, fjärde uppl. tejplagad | 50:- |
027312 | Lang, Maria Farligt att förtära Stockholm:PAN Norstedts, 1979. Pocket. 254s, biblioteksexemplar | 40:- |
030181 | Lang, Maria Flyttbil försvunnen Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1989. Pappband. 164s, ou skomsl. | 300:- |
030827 | Lang, Maria Flyttbil försvunnen Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1989. Pappband. 164s, ou skyddsomslag saknas | 250:- |
030220 | Lang, Maria Fyra fönster mot gården Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1983. Pappband. 224s, ou skomsl. med bruksspår | 200:- |
030826 | Lang, Maria Fyra fönster mot gården Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1983. Pappband. 224s, ou skyddsomslag saknas | 170:- |
030825 | Lang, Maria Gullregn i Oktober Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1981. Pappband. 241s, ou, utan skyddsomslag | 100:- |
030179 | Lang, Maria Gullregn i Oktober Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1981. Pappband. 241s, ou, skomsl med skador | 120:- |
030848 | Lang, Maria Hjälp mig Katja Stockholm:B. Wahlström, 1972. Clryggbd. 158s, ou Wahlströms Juryböcker | 50:- |
026600 | Lang, Maria Inga pengar till Vendela Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1982. Pappband. 216s, skomsl, | 80:- |
030836 | Lang, Maria Inga pengar till Vendela Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1980. Klotband. 220s, ou, utan skyddsomslag | 90:- |
028637 | Lang, Maria Inga pengar till Vendela Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1980. Pappband. 216s, ou, skomsl med revoa | 90:- |
029855 | Lang, Maria Ingen returbiljett Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1968. Hft. 249s, ou, | 70:- |
030877 | Lang, Maria Ingen returbiljett Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1981. Pocket. 182s, namnt. | 40:- |
028492 | Lang, Maria Ingen returbiljett Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1968. Clbd. 249s, ou, skomsl med mindre reva | 70:- |
027572 | Lang, Maria Ingen returbiljett Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1983. Pappband. 224s, skomsl. namnt. | 50:- |
023882 | Lang, Maria Inte flera mord! Stockholm:Vingförlaget, 1961. Clbd. 212s, med skomsl | 50:- |
021795 | Lang, Maria Inte flera mord! Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1975. Pocket. 197s, tillskrift | 40:- |
022644 | Lang, Maria Inte flera mord! Stockholm:Vingförlaget, 1953. Clryggbd. 212s, utan skyddsomslag | 50:- |
020179 | Lang, Maria Inte flera mord! Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1990. Pocket. 197s, | 40:- |
030013 | Lang, Maria Inte flera mord! Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1951. Hft. 254s, ou, mindre skada rygg | 90:- |
028889 | Lang, Maria Intrigernas hus Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1969. Hft. 224s, ou, | 80:- |
027314 | Lang, Maria Intrigernas hus Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1988. Pocket. 197s, | 40:- |
020594 | Lang, Maria Intrigernas hus Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1973. Ills.pappbd. 214s, skomsl | 60:- |
030837 | Lang, Maria Intrigernas hus Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1969. Clbd. 224s, ou, utan skyddsomslag | 50:- |
028833 | Lang, Maria Intrigernas hus Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1975. Pocket. 197s, | 40:- |
030847 | Lang, Maria Jan och Katja jagar jen kista Stockholm:Norstedts, 1987. Clryggbd. 148s, | 50:- |
030846 | Lang, Maria Jan och Katja jagar jultomten Stockholm:Norstedts, 1987. Clryggbd. 157 s, | 50:- |
030829 | Lang, Maria Klappa inte katten Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1985. Pappband. 167s, ou, utan skyddsomslag, fint skick | 120:- |
029425 | Lang, Maria Kung liljekonvalje av dungen Stockholm:Litteraturfrämjandet, 1981. Ills.pappbd. 219s, | 50:- |
029827 | Lang, Maria Kung liljekonvalje av dungen Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1973. Pocket. 169s, mindre fuktskada | 40:- |
030838 | Lang, Maria Kung liljekonvalje av dungen Stockholm:Vingförlaget, 1960. Clbd. 210s, utan skyddsomslag | 50:- |
021225 | Lang, Maria Kung liljekonvalje av dungen Stockholm:Vår Bok, 1984. Pappband. 212s, skomsl | 50:- |
022593 | Lang, Maria Kung liljekonvalje av dungen Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1957. Hft. 220s, 3;e uppl. , nött | 50:- |
029566 | Lang, Maria Körsbär i november Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1976. Pappband. 223s, skomsl | 60:- |
029429 | Lang, Maria Körsbär i november Stockholm:P A Norstedt & Söner/Vår Bok, 1979. Pappband. 203s. skomsl. med mindre skada. | 60:- |
028891 | Lang, Maria Mördaren ljuger inte ensam Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1981. Pocket. 191s, | 40:- |
030255 | Lang, Maria Mördaren ljuger inte ensam Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1968. Pocket. 205s, | 40:- |
020976 | Lang, Maria Mördaren ljuger inte ensam Stockholm:Vingförlaget, 1952. Clryggbd. 219s, utan skyddsomslag | 50:- |
030012 | Lang, Maria Mördaren ljuger inte ensam Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1949. Hft. 273s, tredje upplagan | 150:- |
017237 | Lang, Maria Mördaren ljuger inte ensam Stockholm:Vingförlaget, 1956. Clryggbd. 220s, | 50:- |
028890 | Lang, Maria Mördaren ljuger inte ensam Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1973. Pocket. 191s, | 40:- |
026604 | Lang, Maria Mördaren ljuger inte ensam Stockholm:Vingförlaget, 1963. Hft. 219s, nött, namnt. | 50:- |
030878 | Lang, Maria Mördarens bok Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1974. Ills.pappbd. 223s, skomsl nött, namntetikett. | 50:- |
022368 | Lang, Maria Mördarens bok Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1971. Hft. 229s, ou | 60:- |
030155 | Lang, Maria Mördarens bok Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1971. Clbd. 229s, ou, skomsl. med mindre revor | 60:- |
029826 | Lang, Maria Mördarens bok Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1975. Pocket. 198s, | 40:- |
018497 | Lang, Maria Mörkögda augustinatt Stockholm:Litteraturfrämjandet, 1984. Ills.pappbd. 230s, namnetik. | 50:- |
030015 | Lang, Maria Mörkögda augustinatt Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1956. Clbd. 223s, andra upplagan, utan skyddsomslag | 60:- |
030839 | Lang, Maria Mörkögda augustinatt Stockholm:Vingförlaget, 1959. Clbd. 241s, | 50:- |
013372 | Lang, Maria Mörkögda augustinatt Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1981. Pappband. 231s, skomsl | 60:- |
013928 | Lang, Maria Ofärd i huset bor Stockholm:Vingförlaget, 1962. Clbd. 190s, skomsl | 50:- |
030145 | Lang, Maria Ofärd i huset bor Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1973. Pocket. 164s, | 40:- |
030122 | Lang, Maria Ofärd i huset bor Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1984. Pocket. 164s, | 40:- |
030082 | Lang, Maria Rosor, kyssar och döden Stockholm:Vingförlaget, 1960. Klotband. 211s, skomsl | 50:- |
026249 | Lang, Maria Rosor, kyssar och döden Stockholm:Bokklubben VårBok, 1985. Pappband. 231s, skomsl , namnt. | 50:- |
019447 | Lang, Maria Rosor, kyssar och döden Stockholm:Vingförlaget, 1955. Clryggbd. 211s, | 40:- |
027200 | Lang, Maria Rosor, kyssar och döden Stockholm:Ving Bokförlag, 1957. Hft. 211s, mindre reva rygg, fuktskada bakre pärm | 40:- |
030131 | Lang, Maria Rosor, kyssar och döden Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1953. Hft. 215s, 5:e uppl. nött ex. | 60:- |
023881 | Lang, Maria Rosor, kyssar och döden Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1973. Pocket. 170s, namnt | 40:- |
029856 | Lang, Maria Rosor, kyssar och döden Stockholm:Bokklubben VårBok, 1985. Pappband. 231s, | 50:- |
022813 | Lang, Maria Rosor, kyssar och döden Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1981. Pocket. 170s | 40:- |
030823 | Lang, Maria Se Skoga och sedan ... Stockholm:Norstedts, 1990. Pappband. 140s, ou , skyddsomslag saknas | 250:- |
029851 | Lang, Maria Se Skoga och sedan ... Stockholm:Norstedts, 1990. Pappband. 140s, skomsl | 300:- |
016488 | Lang, Maria Se, döden på dig väntar Stockholm:Vingförlaget, 1957. Clryggbd. 223s, | 50:- |
027597 | Lang, Maria Se, döden på dig väntar Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1990. Pocket. 186s, | 40:- |
020002 | Lang, Maria Se, döden på dig väntar Stockholm:Vingförlaget, 1963. Hft. 235s, | 50:- |
025743 | Lang, Maria Se, döden på dig väntar Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1955. Clbd. 235s, ou, skomsl | 60:- |
028831 | Lang, Maria Se, döden på dig väntar Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1973. Pocket. 186s, namnt. | 40:- |
022367 | Lang, Maria Se, döden på dig väntar Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1985. Pappband. 243s, skomsl, ills sv/v av Hasse Eriksson | 50:- |
030083 | Lang, Maria Se, döden på dig väntar Stockholm:Vingförlaget, 1957. Clryggbd. 223s, skomsl | 60:- |
025600 | Lang, Maria Se, döden på dig väntar Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1955. Hft. 235s, 2: uppl. | 70:- |
020000 | Lang, Maria Siden Sammet Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1964. Hft. 217s, ou | 60:- |
029825 | Lang, Maria Siden Sammet Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1985. Pocket. 195s, omslag nött | 40:- |
026605 | Lang, Maria Siden Sammet Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1968. Ills.pappbd. 215s, skomsl | 60:- |
022811 | Lang, Maria Siden Sammet Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1968. Ills.pappbd. 215s, | 50:- |
022650 | Lang, Maria Staden sover Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1970. Clbd. 238s, ou skomsl med mindre reva, namnt. | 70:- |
029564 | Lang, Maria Staden sover Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1981. Pocket. 175s, | 40:- |
027316 | Lang, Maria Staden sover Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1970. Hft. 238s, ou , | 70:- |
027723 | Lang, Maria Staden sover Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1973. Ills.pappbd. 236s (utan skomsl) | 50:- |
030180 | Lang, Maria Svar till ensam Eva Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1979. Clbd. 236, ou, skomsl | 220:- |
030840 | Lang, Maria Svar till ensam Eva Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1979. Clbd. 236, ou, utan skyddsomslag, fint skick | 200:- |
029930 | Lang, Maria Svart sommar Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1966. Hft. 230s, ou, | 70:- |
029858 | Lang, Maria Svart sommar Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1981. Pocket. 172s, namnt. | 40:- |
030841 | Lang, Maria Svart sommar Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1966. Clbd. 230s, ou, utan skyddsomslag, fint skick | 80:- |
029854 | Lang, Maria Tragedi på en lantkyrkogård Stockholm:Vingförlaget, 1956. Clryggbd. 205s, namnt. | 50:- |
028830 | Lang, Maria Tragedi på en lantkyrkogård Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1985. Pocket. 199s, | 40:- |
030014 | Lang, Maria Tragedi på en lantkyrkogård Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1954. Hft. 209s, ou, lagad rygg | 90:- |
028821 | Lang, Maria Tragedi på en lantkyrkogård Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1990. Pocket. 199s, en Pan-deckare | 40:- |
017231 | Lang, Maria Tragedi på en lantkyrkogård Stockholm:Vingförlaget, 1956. Hft. 205s, lagad rygg. | 40:- |
028829 | Lang, Maria Tre små gummor Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1973. Pocket. 150s | 40:- |
026492 | Lang, Maria Tre små gummor Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1963. Biblioteksband. 187s, ou, skomsl, | 60:- |
029565 | Lang, Maria Tre små gummor Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1981. Pocket. 150s, | 40:- |
022120 | Lang, Maria Tre små gummor Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1963. Hft. 187s, ou | 60:- |
030121 | Lang, Maria Tre små gummor Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1967. Ills.pappbd. 205s. skyddsomslag | 50:- |
030182 | Lang, Maria Tvillingen i Spegeln Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1988. Pappband. 181s, ou skomsl. namnt. | 220:- |
030824 | Lang, Maria Tvillingen i Spegeln Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1988. Pappband. 181s, ou skyddsonmslag saknas | 200:- |
030842 | Lang, Maria Vem väntar på värdshuset? Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1972. Clbd. 233s, ou, utan skyddsomslag, fint skick | 80:- |
030610 | Lang, Maria Vem väntar på värdshuset? Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1972. Hft. 233s, ou | 80:- |
030386 | Lang, Maria Vem väntar på värdshuset? Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1975. Ills.clbd.. 227s. skomsl, | 70:- |
026251 | Lang, Maria Vi var tretton i klassen Stockholm:P A Norstedt & Söner/Vår Bok, 1976. Pappband. 227s, skomsl. | 60:- |
029924 | Lang, Maria Vi var tretton i klassen Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1973. Hft. 231s. ou,., mindre skada rygg | 70:- |
030843 | Lang, Maria Vi var tretton i klassen Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1973. Clbd. 231s. ou, utan skyddsomslag, fint skick | 70:- |
025008 | Lang, Maria Vitklädd med ljus i hår Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1973. Pocket. 174s, namnt. | 40:- |
026494 | Lang, Maria Vitklädd med ljus i hår Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1972. Pappband. 217s, skomsl | 60:- |
026566 | Lang, Maria Vitklädd med ljus i hår Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1967. Hft. 233s, ou, namnt. reva nedre del rygg. | 60:- |
028828 | Lang, Maria Vitklädd med ljus i hår Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1981. Pocket. 174s, | 40:- |
030120 | Lang, Maria Vitklädd med ljus i hår Stockholm:P A Norstedt & Söner, 1967. Hft. 233s, ou | 70:- |
030844 | Lang, Maria Vår sång blir stum Stockholm:Bokklubben Vår Bok, 1963. Ills.pappbd. 209s, utan skyddsomslag, bra skick | 60:- |
026252 | Lang, Maria Vår sång blir stum Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1960. Hft. 214s, ou, tejplagn inre fals, namnt. | 50:- |
028893 | Lang, Maria Vår sång blir stum Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1975. Pocket. 199s, | 40:- |
029857 | Lang, Maria Vår sång blir stum Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1990. Pocket. 198s | 40:- |
026498 | Lang, Maria Vår sång blir stum Stockholm:P.A. Norstedt & Söner, 1960. Clbd. 223s, skomsl ou | 70:- |
030254 | Lang, Maria Ånglok 16 på fel spår Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1987. Pappband. 198s, ou. skomsl. fint ex. | 350:- |
030822 | Lang, Maria Ånglok 16 på fel spår Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1987. Pappband. 198s, ou. . fint ex., skyddsomslag saknas | 250:- |
030081 | Lang, Maria Ögonen Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1964. Hft. 125s, ou. | 300:- |
030820 | Lang, Maria Ögonen Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1964. Klotband. 125s, ou., främre omslag medbundet | 300:- |
030821 | Lang, Maria Ögonen och andra noveller Stockholm:P A Norstedt & Söners Förlag, 1978. Pappband. 180s, Nytryck av Maria Langs enda samling kriminalnoveller.Bl.a Ögonen, Mord vid midnatt, Slutscenen, Operan ger i afton, Drama i december, Att få meta ifred. Skyddsomslag saknas. | 150:- |
030819 | Lange, Dagmar eller Maria Lang Vem är du ? Stockholm:Norstedts, 1985. 190x130 mm. Pappband. 268s,, ills. sv/v foton, bibliografi, personregister. utan skyddsomslag | 250:- |